kategoria: Na Sygnale
12 wrzesień 2024

19-latek podejrzewany o podpalenia lasów w gminach Lubsko i Jasień

zdjęcie: 19-latek podejrzewany o podpalenia lasów w gminach Lubsko i Jasień / v24512492
v24512492
Do 10 lat więzienia grozi 19-latkowi podejrzanemu o podpalenie lasu w gm. Lubsko (Lubuskie). Śledczy ustalili, że może on być odpowiedzialny za serię pożarów zrębów, łąk i ściółki, do których doszło tego lata w pow. żarskim - poinformował w czwartek rzecznik lubuskiej policji mł. insp. Marcin Maludy.
REKLAMA

Do zatrzymania młodego człowieka doszło na gorącym uczynku w niedzielę (8 września) w lesie w pobliżu wsi Chełm Żarski, gdzie paliło się 15 arów zrębu. Pożar gasiło pięć zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy.

"19-latek usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru zagrażającemu mieniu wielkich rozmiarów i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Śledztwo w tej sprawie jest jednak w toku. Zachodzi bowiem podejrzenie, że to nie jedyny pożar wzniecony przez młodego mieszkańca pow. żarskiego" – powiedział rzecznik.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że może on mieć związek z podobnymi podpaleniami na terenie gmin Lubsko i Jasień; latem w Nadleśnictwach Krzystkowice i Lubsko doszło do kilkudziesięciu podobnych podpaleń zrębów, łąk i ściółki w lasach.(PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ mark/

PRZECZYTAJ JESZCZE